O nás

Jsme privátní českou firmou, která se zabývá komplexním využitím obnovitelných zdrojů energie již od roku 1996. Společnost PELLETIA Invest a.s. sídlí ve vlastním areálu ve Výravě (13 km od Hradce Králové). Pod značkou PELLETIA dodáváme vhodné technologie na zpracování biomasy (dřevní piliny, štěpky, kulatiny, rašeliny, kukuřice, slunečnice, slámy a dalších energetických rostlin) do tvaru pelet. Naší hlavní činností je výroba a montáž velkokapacitních peletovacích linek a nově i malokapacitních peletovacích linek. Vybraná zařízení peletovacích linek včetně náhradních dílů dodáváme také samostatně. Mezi naše vedlejší činnosti patří obchod s peletami určenými pro centrální i lokální zdroje vytápění. Cílem naší společnosti je dodávat a dále vyvíjet spolehlivá zařízení pro zpracování biomasy.

Naše historie

2015 - Výroba malokapacitních linek na pelety

Malokapacitní linka na pelety PELLETIA ML 200

Na základě četných poptávek regionálních zemědělských a dřevařských provozů jsme vyvinuli malokapacitní peletovací linku pro zpracování biomasy do tvaru pelet o výkonu 200 kg / hod. Tento typ peletovací linky není náročný na obsluhu a výrobní prostor. Výhodou je i cenová dostupnost pro drobné podnikatele a živnostníky.

2004 – Výroba kotlů

Kotel PELLETIA Ling 25

V roce 2004 jsme uvedli do provozu kotle s automatickým podáváním pelet v několika výkonových řadách, abychom poskytli kompletní nabídku produktů svým zákazníkům.

2003 – Prodej pelet

Pelety

Prodejem technologických linek jsme si vybudovali síť dodavatelů pelet pro celoroční odběry. Technický dohled nad těmito provozy nám přinesl bohaté zkušenosti pro další vývoj.

1998 – Výroba peletovacích linek

Peletovací linka

Od roku 1998 se zaměřujeme převážně na vývoj peletovacích linek. Hlavním důvodem bylo nahradit sezonní brikety celoročním palivem s širším rozsahem využití. Postupně jsme navyšovali výkon peletizačních linek a modernizovali jednotlivé výrobní sekce, až k plné automatizaci celé technologie.

1997 – Oprava strojů

Granulátor

Z kapacitních důvodů jsme nejčastěji využívali repasovaná zařízení z původních technologií - mlýnských strojů. Na trhu však začaly převažovat poptávky po nových zařízeních a proto jsme zahájili jejich vlastní výrobu.

1996 - Výroba briket

Výrobní závod

Historie našeho podnikání započala v roce 1996 výrobou kulatých briket o průměru 90 mm. Později jsme se rozhodli využít nově získané zkušenosti s provozem vlastní briketovací linky k vývoji a následné výrobě technologických celků.